Dekorasyon ve tarif rehberi - Kiremitte Mantar Tarifi new!
Yazar: egs   Tarih: 09-09-2017 17:31
Kiremitte mantar tarifi

Harika bir lezzet Kiremitte mantar tarifiGüzelim ramazan-ı şerifi uğurlarken işte sizlere sıcağı sıcağına bir tarif. Bu akşam son iftarımızda nereden aklıma geldiyse, kiremitte mantar yapmak istedim. Yaz başında maşukiye ye gitmiştik eşimle birlikte. Kartalkaya yolunun üzerinde, yeşillikler içinde saklı bir vadide dere üzerine kurulmuş masalarda alabalık ve kiremitte mantar keyfinden sonra dilimizden düşmez olmuştu bu lezzet. Evdeki küçük güveçlerimde olmaz diye düşündüğümden denemeye bile kalkmamıştım hiç.

Bu akşam neden denemiyorum ki dedim kendi kendime.  Kiremitte mantar ilk defa yapacağım için olacak mı olmayacak mı, yenecek mi, beğenilecek mi gibi endişelerim vardı. Bende yanına kurtarma yemeği olarak eşimin çok sevdiği ev yapımı kumpir yaptım. Evde kumpir tarifini de birkaç güne kadar paylaşacağım sizlerle.

Zaten mantar yemeğinin miktarı da azdı doyurucu olmayabilirdi. Kültür mantarını çok tüketen biri olarak daha önceleri, etli mantar yemeğimantar sote, fırında kaşarlı mantar gibi denemelerim olmuştu ancak kiremitte mantarı hiç denememiştim. Lezzeti için söyleyebilecek çok şey var ben tek cümleyle özetliyeyim. Hani kendim yaptım diye demiyorum ama valla sevgili gurmemle parmakları zor kurtardık. :)

Tags: etli mantar yemeği, ev yapımı kumpir, evde kumpir tarifi, fırında kaşarlı mantar, güveç, kiremitte mantar, kültür mantarı, mantar sote, mantar yemeği

Yorumlar: (0)

Tarif Puanı:

Tarif puanı (10 üzerinden) : Henüz puan verilmemiş   
Puanlama sayısı: 0
Puan vermek için üye olup giriş yapmalısınız.